Z ostatniej chwili

Ławki w Alejach i na Promenadzie odkażone

2020-05-08 13:33:59 informacje
img

Ławki i kosze w ciągu alei Najświętszej Maryi Panny oraz na Promenadzie im. Czesława Niemena zostały poddane dezynfekcji. Usługę bezpłatnie wykonała firma, która odkaża też szpital miejski, karetki oraz tabor MPK - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Odkażanie miejsc, w których najczęściej pojawiają się spacerowicze, to efekt współpracy miasta z firmą „ECCO LOGIC” z Kruszyny. Działające w branży budowlanej przedsiębiorstwo zobowiązało się, że na własny koszt podda dezynfekcji wszystkie ławki i kosze znajdujące się w ciągu Alei, na placach Daszyńskiego i Biegańskiego oraz na Promenadzie Niemena. Dezynfekcję zaplanowano na początek maja, w związku ze spodziewanym nasileniem ruchu spacerowiczów i rowerzystów, po złagodzeniu obostrzeń związanych ze stanem epidemii.  
Czwartkowa dezynfekcja ławek i koszy to kolejny element wsparcia firmy „ECCO LOGIC” w walce z koronawirusem. Tego samego dnia wyposażeni w specjalny sprzęt pracownicy kolejny raz odkażali karetki pogotowia i SOR szpitala miejskiego. Sukcesywnie dezynfekują też inne odziały w budynkach Miejskiego Szpitala Zespolonego, zajmują się także okresowym odkażaniem autobusów i tramwajów MPK.
Zakup środka odkażającego do powtarzanych dekontaminacji oddziałów szpitalnych, karetek i taboru MPK, sfinansował Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy (z puli środków przeznaczonych na walkę z kryzysem).
Fot. ŁS, LP / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0156 seconds.