Z ostatniej chwili

Łupieżca złapany

2020-10-12 13:40:10 informacje
img

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali podejrzanego o napad na sklep z bronią palną. Mężczyzna groził pracownicy pistoletem i zmusił ją do wydania pieniędzy. W trakcie śledztwa okazało się, że napastnik jest powiązany z innym napadem, który miał miejsce kilka dni wcześniej w Lublińcu.

Do napadu doszło w ubiegłym tygodniu, w jednym z kłobuckich sklepów monopolowych. Nocą do środka wszedł zamaskowany mężczyzna z pistoletem w ręku. Zażądał wydania pieniędzy z kasy, grożąc bronią pracownicy sklepu. Przestraszona kobieta spełniła żądanie napastnika, a ten po zabraniu gotówki zbiegł z miejsca zdarzenia.

Pracownica natychmiast poinformowała o zdarzeniu kłobucką policję. Skierowano na miejsce patrole. Po krótkim pościgu przestępca został zatrzymany.

Na miejscu zdarzenia znaleziono broń, którą napastnik miał podczas napadu. Wg ustaleń nie jest to broń na ostrą amunicję. Pistolet został oddany do ekspertyzy, która pozwoli ustalić rodzaj broni.

18-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu 12 lat więzienia.

Patryk Pyrek

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0132 seconds.