Z ostatniej chwili

xGladioso zdał egzamin

2020-11-23 12:39:58 informacje
img

W ubiegły piątek Gladioso - młody wierzchowiec zdał egzamin na atest I stopnia i może już pełnić służbę patrolową i zabezpieczać imprezy masowe, gdzie nie występuje podwyższone ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa. Do egzaminu przygotowali go policyjni jeźdźcy – mł. Agnieszka Mordal i mł. asp. Przemysław Wiza - informuje częstochowska Policja.

Gladioso, który od marca 2020 r. pełni służbę w częstochowskim zespole konnym, przez pół roku przygotowywał się do egzaminu I stopnia. Szkolenie obejmowało nie tylko jego umiejętności ujeżdżeniowe i doskonalenie poruszania się kłusem, stępem czy galopem, ale też musiał wykazać się odwagą, pokonując przeszkody na parkurze.

Podczas egzaminu, który odbył się 20 listopada, komisja wnikliwie obserwowała poziom wyszkolenia młodego konia, zwracając również uwagę na jego temperament.

Ostatecznie Gladioso wszystkie próby przeszedł pomyślnie i od tej pory mieszkańcy miasta i powiatu będą mogli go zobaczyć podczas pełnienia służby patrolowej czy na zabezpieczeniach imprez masowych, gdzie nie występuje podwyższone ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0156 seconds.