Z ostatniej chwili

„Cebula” wzruszy ponownie

2021-10-13 13:29:39 informacje
img

Spektakl „Cebula” autorstwa Łukasza Staniszewskiego w reżyserii Marka Ślosarskiego zostanie zaprezentowany w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) w poniedziałek 18 października. Początek o godz. 17.00.

Występują: Iwona Chołuj, Paulina Kajdanowicz, Paweł Bilski, Szymon Kowalik, Adam Machalica. 

Spektakl w „Gaude Mater” zostanie zaprezentowany wyjątkowo metodą „scena na scenie”. 

Wstęp - datek do puszki na rzecz budowy Domu Oczami Brata, którą można wesprzeć m.in. za pomocą linku: https://www.siepomaga.pl/oczamibrata

Rezerwacja miejsc - 533-527-368.

Spektakl, który miał premierę w sierpniu w Teatrze im. Adama Mickiewicza spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. 

Tak o "Cebuli" pisze Grzegorz Kempiński - polski reżyser teatralny, związany z wieloma teatrami w kraju: „Wystarczy po prostu kochać – Piękny i poruszający spektakl widziałem w końcu w teatrze! Warto o tym napisać! Warto o tym przeczytać!

W zdominowanym ostatnio przez brzydotę, turpizm, estetykę rodem z klubów porno, nieudolność warsztatową, tanią politykę i inne temu podobne antywartości teatralne, teatrze polskim, zobaczyłem niedawno coś tak rzadkiego, jak spektakl zawodowo zrobiony i zagrany, posługujący się metaforą, piękny, poruszający i wzruszający.

W Teatrze Nowym w Częstochowie, na Małej Scenie Teatru Mickiewicza, Marek Ślosarski brawurowo wyreżyserował spektakl o bardzo trudnej tematyce, traktujący bowiem o ludziach z niepełnosprawnościami.

Nie popadł przy tym ani w łzawy patetyzm, ani w płaską dosłowność, a co być może najważniejsze, zaktywizował ludzi, których prawie nigdy nie widziałem w teatrze, osoby z tym samym problemem, co bohater dramatu scenicznego.

Ich cudowne reakcje przed, po i przede wszystkim w trakcie przedstawienia były dla mnie równie piękne, jak sam spektakl. A chyba najpiękniejsi w tym wszystkim byli ich opiekunowie i rodzice i troska z jaką ich traktowali.

Niby to takie proste, a patrzcie jakie trudne!

Wystarczy po prostu kochać, zarówno na scenie, jak i poza nią, a nagle dzieją się cuda!

Polecam tę metodę wszystkim, ale zwłaszcza, zmanierowanym, zdeprawowanym władzą i własną karierą tak zwanym dyrektorom obecnych teatrów!”.

19, 22, 23, 24, 25 października „Cebula” wyjedzie w Polskę. Przed aktorami: Wrocław, Gdynia, Kołobrzeg, Szczecin, Zielona Góra. A 22 listopada „Cebula” zaprezentowana zostanie aż trzy razy, ponownie na scenie kameralnej Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, w godzinach: 10.00, 12.00, 18.00. Spektakle połączone będą ze spotkaniami z aktorami. Rezerwacja miejsc: 533-527-368.

Fot. Marcin Szpądrowski / Materiały organizatorów

 

Page generated in 0.0153 seconds.