Z ostatniej chwili

„Grupa krwi” - dziś premiera!

2022-09-10 14:18:11 informacje
img

Dziś, w sobotę 10 września, na scenie Teatru im. A. Mickiewicza odbędzie się polska prapremiera sztuki „Grupa krwi” Anny Wakulik w reżyserii Agaty Biziuk.
Ten spektakl - to poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Czy nadal jesteśmy zdominowani przez geny, pochodzenie, wykształcenie? Jak często padamy ofiarą własnych uprzedzeń?  Czy w dobie globalizacji podział społeczeństwa na klasy ma sens? Czy zakotwiczone w języku polskim, a może nadal w naszej mentalności, powiedzenia o słomie wystającej z butów i błękitnej krwi mają jeszcze rację bytu? 
Z tymi wszystkimi sprawami przychodzi się mierzyć czwórce bohaterów, którzy spotykają się w przeddzień sprawy o podział majątku po zmarłych przodkach. Co ich łączy? Co dzieli?
W przedstawieniu grają: Rita - Agata Ochota-Hutyra, Michał - Maciej Półtorak, Anna - Helena Radzikowska (gościnnie), Michał 2 - Maciej Szymon Cempura (gościnnie). 
Spektakl powstał w ramach programu DRAMATOPISANIE Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Fot. Mikołaj Krygier

Page generated in 0.0155 seconds.