Z ostatniej chwili

„Lewe” automaty do gier

2021-05-11 20:21:53 informacje
img

Policjanci z Komendy Miejskiej w Częstochowie zwalczający przestępczość gospodarczą w dwóch salonach gier w centrum Częstochowy zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Maszyny wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Za ich posiadanie grożą wysokie kary finansowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi również do lat 3 pozbawienia wolności.
Nieumundurowani funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w częstochowskich salonach gier mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Ich przypuszczenia potwierdziły się po wejściu do dwóch salonów w centrum miasta. Stróże prawa zabezpieczyli po 4 nielegalne automaty, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych w każdym z lokali.
Zgodnie z ustawą hazardową automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.
Na zdjęciu: zabezpieczone automaty do gier
Fot. Materiały Policji

 

Page generated in 0.0201 seconds.