Z ostatniej chwili

„Różowy piknik” w najbliższy piątek przy częstochowskim szpitalu

2022-06-23 11:29:12 informacje
img

„Różowy piknik” w piątek 24 czerwca w godz. 10.00–14.00 odbędzie się na parkingu przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym przy ul. Bialskiej. W trakcie wydarzenia będzie można m.in. wykonać badanie USG piersi oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kobiecych chorób onkologicznych i ich profilaktyki. 

Organizatorem pikniku jest Ośrodek Leczenia Raka Piersi. Wydarzenie ma bardzo rozbudowany program. Dla gości zaplanowano m.in. rozmowy z ekspertami na temat profilaktyki raka, zdrowego odżywiania i jego znaczenia w zapobieganiu schorzeniu. Dodatkowo specjaliści zaprezentują przy użyciu fantomu, jak skutecznie dokonać samobadania piersi. Uczestnicy spotkają się także z członkiniami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki oraz pacjentkami Ośrodka Leczenia Raka Piersi. 

Dzięki organizatorom oraz partnerom wydarzenia, którzy także zaangażowali się w przygotowania, kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnego USG piersi, możliwości wykonania makijażu pod okiem profesjonalnej wizażystki i konsultacji z brafitterką, która pomoże dobrać przyjazny zdrowiu i figurze biustonosz. Na przybyłych czekać będzie również poczęstunek: kawa, owoce i zdrowe przekąski. 

Rola profilaktyki raka od lat stanowi w Polsce ważny temat społeczny. Skuteczność terapii onkologicznej jest tym większa, im wcześniej choroba zostanie zdiagnozowana. Dlatego tak ważne jest wykonywanie regularnych badań – podkreśla Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. – Nie mniej ważna jest tzw. czujność onkologiczna oraz podejmowanie prozdrowotnych aktywności, w tym również wdrożenie odpowiedniej diety. Czynników zwiększających ryzyko zachorowania na nowotwór jest wiele, dlatego chronić również należy się kompleksowo – dodaje. 

Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się Fundacja Oko w Oko z Rakiem, sklep Fiszbinka oferujący profesjonalne dopasowanie bielizny oraz EkoDuszek – sklep ze zdrową żywnością. Gościem specjalnym imprezy będzie Moniatoska, piosenkarka i tancerka, która wystąpi podczas wydarzenia.

Page generated in 0.0238 seconds.