Z ostatniej chwili

„Umiem pływać”

2023-06-02 11:30:28 informacje
img

Trzecioklasiści potrafią już pływać, co udowodnili w trakcie zawodów, w których wzięło udział ponad 200 uczennic i uczniów częstochowskich szkół  – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Pływalnia Kryta Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego była 31 maja miejscem zawodów pływackich „UMIEM PŁYWAĆ” zorganizowanych w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania. Organizatorem imprezy był Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 przy ul. Łukasińskiego.

Ponad dwustu uczniów klas III częstochowskich szkół podstawowych rywalizowało na dystansie 25 m stylem grzbietowym, 25 m stylem dowolnym oraz w sztafetach szkolnych.  Zwycięzcy  otrzymali dyplomy, medale i nagrody.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie jest także zachętą do ruchu i systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Fot. ZSP3 w Częstochowie / Urząd Miasta

Page generated in 0.0155 seconds.