Z ostatniej chwili

18-latek dachował w Golcach

2021-11-25 11:53:11 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek 23 listopada na drodze wojewódzkiej nr 494 w Golcach. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że jadący w kierunku Wręczycy Wielkiej 18-letni kierowca audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Młody kierowca doznał obrażeń ciała i z miejsca zdarzenia został zabrany do częstochowskiego szpitala – informuje kłobucka Policja.

We wtorek 23 listopada, około godz. 14.15 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego miało dojść pomiędzy Truskolasami a Wręczycą Wielką. Na miejsce skierowani zostali policjanci z drogówki. Wstępnie ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 494 w miejscowości Golce jadący w kierunku Częstochowy 18-letni kierowca audi na łuku drogi w lewo nie dostosował prędkości do warunków, przez co stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, ostatecznie wywracając samochód na dach. Młody kierowca, mieszkaniec gminy Przystajń podróżował sam, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Z miejsca zdarzenia 18-latek z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala. 

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają kłobuccy kryminalni.

Policja przypomina kierowcom, zwłaszcza tym z mniejszym doświadczeniem, że jazda w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga przede wszystkim delikatnego posługiwania się przyrządami sterującymi – kierownicą, sprzęgłem, pedałami hamulca i gazu – oraz większej tolerancji na błędy innych kierowców i nagłe zdarzenia. Jeśli w chwili rozpoczęcia jazdy pada deszcz lub śnieg, buty będą wilgotne i mogą łatwo ześliznąć się z pedałów. Przed uruchomieniem silnika wytrzyj buty o wycieraczkę lub wykładzinę samochodu. Wszyscy kierowcy powinni regularnie kontrolować sprawność przednich i tylnych świateł, świateł stopu oraz kierunkowskazów. Pamiętajmy, że droga hamowania podczas opadów deszczu czy śniegu jest dłuższa, należy więc zachować bezpieczną odległość między twoim samochodem i samochodem jadącym z przodu.

Po raz kolejny Policja apeluje również o spokojną i rozsądną jazdę. Pamiętajmy, że za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci, a podczas jazdy musimy być skoncentrowani na tym, co się dzieje na drodze. Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu, ponieważ na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.0248 seconds.