Z ostatniej chwili

19. zwycięstwo Exact Systems Norwida i 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej!

2021-04-02 00:49:16 informacje
img

Siatkarze Exact Systems Norwid potrzebowali zdobyć jeden punkt w ostatnim meczu rundy zasadniczej Tauron 1 Ligi, a wygrali 3:1 z BBTS-em Bielsko-Biała i zgarnęli całą pulę. Tym samym zakończyli fazę zasadniczą na wysokim, 4. miejscu w tabeli.
W środę siatkarze Exact Systems Norwida zakończyli rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze. Przed ostatnią kolejką walczyli o utrzymanie 4. miejsca, które dawało uprzywilejowaną pozycję w rundzie play-off. Częstochowianie o 4. miejsce walczyli z 5. Gwardią Wrocław, która miała 2 punkty straty do częstochowskiego zespołu.
Siatkarze trenera Piotra Lebiody zagrali na piątkę z plusem. Sprawili sobie, działaczom klubu, sponsorom drużyny i sztabowi szkoleniowemu wspaniały prezent przed świętami Wielkiej Nocy. Exact Systems Norwid pokonał wyżej notowany BBTS Bielsko-Biała (3. miejsce na zakończenie rundy zasadniczej) i zapewnili sobie 4. pozycję po rundzie zasadniczej. Dzięki temu pierwszy mecz play-off z Gwardią Wrocław rozegrają u siebie. Drugi odbędzie się we Wrocławiu, a na ewentualnie trzeci i decydujący drużyny przeniosą się ponownie do Częstochowy.
Po środowym spotkaniu widać było, że to częstochowianie są bardziej zmobilizowani i chcą odnieść zwycięstwo. Exact Systems Norwid rozpoczął od mocnego uderzenia. Wygrał pierwszego seta 25:22. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem i w drugiej partii oddali inicjatywę rywalom. BBTS przez cały sezon walczył o 1. miejsce w tabeli. Dopiero po weekendowej porażce stracił szansę na 1. i 2. miejsce. Goście zdeklasowali gospodarzy 25:17 i doprowadzili do remisu.
Na szczęście częstochowianie potrafili się podnieść po porażce. Trener Lebioda rotował składem. Gospodarze zagrali bardzo dobrze w trzecim secie, który zapewnił im meczowy punkt i 4. miejsce na zakończenie rundy zasadniczej w Tauron 1 Lidze. Również w czwartym secie Tomasz Kowalski, Damian Kogut, Tomasz Kryński, Jarosław Mucha i pozostali siatkarze Exact Systems Norwida postarali się o zwycięstwo. Wygrali 3:1 i mogli cieszyć się z 19. zwycięstwa w lidze. Podopieczni trenera Piotra Lebiody wywalczyli 54 punkty. Do 3. BBTS-u stracili 12 punktów, ale nad 5. Gwardią powiększyli przewagę do 3 punktów.
Środowe zwycięstwo z BBTS-em było też pierwszą wygraną w obecnym sezonie z zespołami z pierwszej trójki... To dobry znak przed play-off, że forma idzie w górę...
- Zwycięstwo z wyżej notowanym BBTS-em to wspaniały prezent przed świętami i na zakończenie rundy zasadniczej – cieszy się członek zarządu klubu i główny sponsor Lesław Walaszczyk. - Potrzebowaliśmy jeden punkt, a mamy trzy i 19. zwycięstwo w sezonie. Mam nadzieję, że to doda wiary i zmobilizuje naszych zawodników przed meczami play-off z Gwardią.

Exact Systems Norwid – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:17)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.

BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Hunek, Krikun, Kapelus, Cedzyński, Marek (libero) – Czetowicz, Vicentin, Oniszk, Gryc.