Z ostatniej chwili

3 przestępców poszukiwanych listem gończym zatrzymanych w 2 dni

2022-12-22 00:23:09 informacje
img

Kryminalni zajmujący się tropieniem przestępców ukrywających się przed organami ścigania w ciągu 2 dni zatrzymali 3 przestępców poszukiwanych listami gończymi. Dwoje z nich ukrywało się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju i wpadło w ręce częstochowskich „poszukiwaczy” zaraz po powrocie do kraju. Dwóch mężczyzn w wieku 47 i 50 lat oraz 56-letnia kobieta trafili już do aresztów - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z referatu poszukiwań od kilku lat poszukiwali przestępcy, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W 2018 r. mężczyzna został skazany za oszustwo. Do tej pory ukrywał się poza granicami kraju przed karą pozbawienia wolności. Gdy 12 grudnia wrócił do kraju, wpadł w ręce kryminalnych z Częstochowy. Mundurowi zatrzymali go 14 grudnia w jednym z mieszkań na Tysiącleciu. W więzieniu spędzi najbliższe święta.
Następnego dnia kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odwiedzili kolejne dwie poszukiwane osoby. 50-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na Starym Mieście. Mężczyzna ukrywał się za uchylanie się od alimentacji. Gdy do jego drzwi zapukali kryminalni, udawał, że nie ma go w mieszkaniu. Dopiero jak usłyszał, że policjanci mają zamiar wejść do środka przy użyciu siły, otworzył drzwi. Trafił do aresztu na najbliższy rok.
Z kolei 56-latka poszukiwana listem gończym za oszustwo wpadła w ręce kryminalnych w dzielnicy Bór zaraz po tym, jak wróciła zza granicy. Kobieta najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.


Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0161 seconds.