Z ostatniej chwili

4. Świąteczna Zbiórka Krwi

2022-12-08 11:29:03 informacje
img

Częstochowski Legion - Klub HDK organizuje akcję krwiodawstwa „4. Świąteczna Zbiórka Krwi”.

Zbiórka krwi odbędzie się w sobotę 17 grudnia w godz. 10.00 – 14.00 w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kopernika 38 (budynek przychodni MSWiA)

Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze, krwią, czyli lekiem, którego nie można wyprodukować.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Zdaj egzamin z człowieczeństwa - oddaj krew na święta! - m.in. takim hasłem oddział Częstochowski Legion zachęca do udziału w wydarzeniu.

Dodatkowo przygotowana zostanie strefa edukacyjna o krwiodawstwie, wiele atrakcji dla krwiodawców oraz będzie można przekąsić coś słodkiego.

Page generated in 0.0148 seconds.