Z ostatniej chwili

4 elektryczne autosany trafią do MPK

2022-01-14 13:45:26 informacje
img

Miasto rozstrzygnęło przetarg na zakup 4 nowych autobusów elektrycznych, które z końcem tego roku wzmocnią tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Do przetargu przystąpiła tylko firma Autosan z Sanoka, która realizowała już zamówienia na autobusy dla miejskiego przewoźnika. Oferta zakupu zamknęła się w kwocie blisko 13 mln zł. Częstochowa wcześniej uzyskała na ten cel 7,5 mln zł unijnego dofinansowania, zakładając, że cały wydatek wyniesie ponad 11 mln zł. 

Poza nowymi autobusami o napędzie elektrycznym w przetargu przewidziano zakup dwóch mobilnych stacji ładowania. 

Zgodnie z wymaganiami dotyczącymi zapewnienia pasażerom stosownego komfortu jazdy autosany będą wyposażone w klimatyzację, porty USB, WiFi i monitoring, a także dostosowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Nowe elektryki MPK zwiększą atrakcyjność transportu publicznego oraz przyczynią się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń generowanych  w Częstochowie.

W taborze MPK jeździ obecnie 15 ekologicznych autobusów marki Autosan (model Sancity), które sprzyjają rozwojowi miejskiej elektromobilności, a zarazem są elementem realizacji porozumienia zawartego z NFOŚiGW.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0209 seconds.