Z ostatniej chwili

40-letni motocyklista uderzył w mercedesa

2022-09-08 10:52:13 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty. Doszło do niego 3 września w miejscowości Lutrowskie w gminie Krzepice. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 40-letni kierujący motocyklem suzuki, jadąc w kierunku Olesna, z nieustalonych przyczyn na łuku drogi przejechał przez oś jezdni, po czym zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka mercedesem. Motocyklista z poważnymi obrażeniami został zabrany do częstochowskiego szpitala – informuje kłobucka Policja.

W sobotę 3 września około godz. 10.35 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym w miejscowości Lutrowskie w gminie Krzepice. Na miejsce skierowano mundurowych z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem suzuki 40-letni mieszkaniec województwa opolskiego, jadąc w kierunku Olesna, z nieustalonych przyczyn na łuku drogi przejechał przez oś jezdni, po czym zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka mercedesem. Samochodem kierowała 69-letnia mieszkanka powiatu kłobuckiego. Kobieta w chwili zdarzenia była trzeźwa, na skutek zdarzenia nie odniosła obrażeń ciała. Motocyklista z poważnymi obrażeniami został zabrany do częstochowskiego szpitala, jego stan trzeźwości zostanie ustalony na podstawie analizy pobranej krwi. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez kłobuckich kryminalnych, którzy w toczącym się postępowaniu . m.in. skorzystają z opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegów wypadków drogowych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Przypomina, że motocykliści również są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w przypadku zderzenia motocykla i samochodu to kierowca jednośladu ma mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0161 seconds.