Z ostatniej chwili

5 tys. wejściówek do Parku Wodnego dla dzieci, młodzieży, seniorów…

2023-09-05 11:42:09 informacje
img

5 tys. wejściówek do Parku Wodnego dla dzieci, młodzieży, seniorów…

Dzieci wraz z opiekunami oraz seniorki i seniorzy skorzystają z bezpłatnego, 3-godzinnego pobytu w strefie basenowej Parku Wodnego przy ul. Dekabrystów. Bilety dla seniorek i seniorów są ważne do końca roku, a dla dzieci – do końca I kwartału 2024 r. 

Z bezpłatnych wejściówek – a jest ich łącznie 5215 – skorzystają będący pod opieką placówek wsparcia dziennego, całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodziny zastępcze, słuchaczki i słuchacze trzech Uniwersytetów Trzeciego Wieku, osoby z 3 dziennych domów seniora i stowarzyszeń działających na rzecz osób starszych. Wejściówki zostaną rozdysponowane w ramach programów profilaktycznych i działań prowadzonych przez te podmioty.

Dystrybucją bezpłatnych biletów zajmą się organizacje pozarządowe, które wczoraj, 4 września odebrały w sali sesyjnej Urzędu Miasta  wejściówki od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.  

Koszt wszystkich biletów to 230 tys. zł. Kupiła je ze środków własnych gmina – źródłem ich sfinansowania jest opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w mieście. 

Fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Page generated in 0.0166 seconds.