Z ostatniej chwili

7. raz biegali z „siódemką” na siódemkę

2023-05-29 11:16:11 informacje
img

Po raz siódmy odbył się  bieg uliczny na 7 km, a jego głównym organizatorem była częstochowska szkoła, która akurat też ma numer siedem… - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Bieg odbył się 21 maja w Parku Lisiniec. Impreza miała imponującą frekwencję. Zawsze taką ma – przychodzą i dzieci i dorośli. Wśród uczestników tym razem znalazł się też bokserski Mistrz Polski w wadze półciężkiej Robert Parzęczewski, który wspólną rozgrzewkę poprowadził wraz z Żanetą Trąbczyńską, trenerką m.in. złotych medalistek Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych (na co dzień – uczennic Szkoły Podstawowej nr 7). Zeszły rok był dla tych biegaczek i ich opiekunki prawdziwym żniwem medalowym.

Przed biegiem głównym na starcie stanęli najmłodsi. Mieli do pokonania kilometr.

W biegu głównym, który ruszył o godz. 14.20, do przebiegnięcia była 7-kilometrowa trasa meandrująca przez zróżnicowaną topografię parku –  pagórki, ścieżki leśne, alejki…  Na dobiegających do mety czekały pamiątkowe koszulki i woda. Każda zawodniczka i każdy zawodnik po ukończeniu biegu otrzymał pamiątkowy, ufundowany przez sponsorów medal.  

Szkoła Podstawowa nr 7 zajmuje się przygotowaniem biegu nieprzypadkowo – jest znana z akcentu na sport. Ma certyfikat  „Szkoły w Ruchu”, w ramach zajęć pozalekcyjnych oferuje treningi siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej, lekkoatletyki czy tańca, zapewniając dzieciom trenerów-fachowców. We współzawodnictwie sportowym szkół całego województwa w 2022 r. zajęła III miejsce wśród 181 placówek klasyfikowanych w ramach igrzysk dzieci. 

Bieg „Z Siódemką na 7-kę” SP nr 7 zorganizowała wraz z przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Miasta Dariuszem Kapinosem, pod patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

 

Fot. Marek Tęcza / materiały organizatorów

Page generated in 0.0159 seconds.