Z ostatniej chwili

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2021-07-26 10:39:33 informacje
img

W niedzielę 1 sierpnia odbędą się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Początek o godz. 17.00 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Obchody rozpocznie msza w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi. Następnie uczestniczki i uczestnicy przemaszerują w aleję Sienkiewicza pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędzie się część oficjalna. Z uwagi na stan epidemii i w trosce o zdrowie częstochowianek i częstochowian organizatorzy proszą o zachowanie dystansu min. 1,5 metra pomiędzy uczestniczkami i uczestnikami uroczystości. Podczas mszy w kościele obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa.

Organizatorami uroczystości są częstochowski Oddział Światowego Związku Żołnierzy Amii Krajowej oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Przy okazji upamiętnienia godziny „W” i 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach testu emitowany będzie (głośny test syren) dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.
Plan uroczystości: 

17.00 - Uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi

17.45 - Przemarsz pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza

18.00 - Rozpoczęcie Uroczystości

18.30 - Złożenie wiązanek kwiatów

18.40 - Zakończenie uroczystości

Na zdjęciu: Ubiegłoroczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.