Z ostatniej chwili

Akt oskarżenia w sprawie rozboju z użyciem maczety

2022-08-17 14:42:30 informacje
img

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Miłoszowi K., dotyczący usiłowania rozboju na pracownicy sklepu i spowodowania obrażeń ciała przy użyciu maczety – informuje rzecznik prasowy prokurator Tomasz Ozimek.

W toku śledztwa ustalono, że 1 maja około godz. 21.00 do sklepu przy ulicy Garibaldiego wszedł mężczyzna, który trzymał w dłoni 50-centymetrową maczetę. Położył maczetę na ladzie i zażądał od ekspedientki wydania piwa i wódki. Sytuacja ta wzbudziła u kobiety uzasadnioną obawę użycia tego niebezpiecznego narzędzia. Sprawca nie osiągnął jednak zamierzonego celu kradzieży alkoholu, gdyż w tym momencie do sklepu weszły inne osoby.     

Mężczyzna wybiegł ze sklepu i zaczął wymachiwać maczetą w kierunku osób, które podjęły wobec niego interwencję w związku ze zdarzeniem w sklepie. W wyniku zadania ciosów oskarżony spowodował u interweniującego mężczyzny obrażenia ciała: amputację części palca dłoni wraz z ubytkiem kości. 

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci po kilkunastu minutach od zdarzenia zatrzymali sprawcę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Częstochowy Miłosz K. Przeprowadzone badania wykazały w jego organizmie około 2 promili alkoholu.  

W trakcie śledztwa prokurator postawił Miłoszowi K. zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania obrażeń ciała. Przesłuchany przez prokuratora Miłosz K. przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że nie pamięta okoliczności ich popełnienia z uwagi na znaczną ilość wypitego alkoholu. Potwierdził także, że posiadał 50-centymetrową maczetę, która gdzieś zaginęła.  

Miłosz K. był w przeszłości wielokrotnie karany (m.in. za przestępstwa narkotykowe, znęcanie się nad osobą najbliższą i zniszczenie mienia). W toku śledztwa na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

Zarzucane oskarżonemu przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Page generated in 0.0157 seconds.