Z ostatniej chwili

Amator darmowych zapachów trafił do aresztu

2021-10-04 11:17:16 informacje
img

Policjanci z Komisariatu III zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg przestępstw przeciwko mieniu. Usłyszał 8 zarzutów za liczne kradzieże markowych perfum i włamanie do częstochowskiej drogerii. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie – informuje Policja.

Od 3 miesięcy kryminalni z „trójki” otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach sklepowych, do których dochodziło na Tysiącleciu. Łupem złodzieja padały głównie markowe perfumy. Śledczy ustalili, że od czerwca łupem złodzieja padły artykuły drogeryjne o łącznej wartości ponad 10 tys. zł. Skrupulatna i wnikliwa praca operacyjno- rozpoznawcza pozwoliła wytypować sprawcę, a następnie ustalić prawdopodobne miejsce i czas planowanego kolejnego „skoku”. We wtorek 28 września, będąc w stałym kontakcie z pracownikami ochrony, policjanci patrolowali rejon kilku placówek na podległym terenie, w których mogło dojść do kradzieży, by nie dopuścić do przestępstwa. Gdy mundurowi dojeżdżali do jednego ze sklepów, otrzymali telefon od obsługi, że podejrzany przebywa właśnie na jego terenie. 27-letni mieszkaniec Częstochowy kolejny raz nie przyszedł na zakupy, ale by ukraść artykuły drogeryjne. Dzięki dobrej współpracy z ochroną sklepu udało się złapać przestępcę na kradzieży artykułów o wartości prawie 1,5 tysiąca zł.

Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów kradzieży i włamania do sieci sklepów drogeryjnych na terenie miasta, jednak policjanci wciąż bardzo dokładnie prowadzą postępowanie i nie wykluczają, że tych zarzutów może być więcej. Prokurator po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez „trójkę” materiałami skierował do sądu wniosek o zastosowanie względem notorycznego przestępcy tymczasowego aresztowania. Sąd postanowił, że najbliższe 3 miesiące 27-letni częstochowianin spędzi w więzieniu.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0157 seconds.