Z ostatniej chwili

Areszt za znęcanie się nad matką i narkotyki

2021-09-15 11:41:11 informacje
img

Policjanci z „czwórki” zatrzymali w piątek 34-letniego mieszkańca Częstochowy, który znęcał się nad matką. Mundurowi w mieszkaniu zabezpieczyli prawie 600 działek metamfetaminy. Sąd, na wniosek częstochowskiej prokuratury, zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt – informuje częstochowska Policja.

Zatrzymany mężczyzna prawie od 4 lat znęcał się nad 66-letnią matką. Będąc pod wpływem narkotyków, często wszczynał awantury, ubliżał jej, szarpał i zamykał w domu. 10 września, gdy kobieta wróciła po pracy do domu i kolejny raz zobaczyła pobudzonego syna oraz zdemolowane mieszkanie, postanowiła opowiedzieć o trwającej w jej domu przemocy. W Komisariacie IV Policji złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Przez 2 kolejne dni 34-latek ukrywał się przez organami ścigania. Z informacji, jakie posiadali kryminalni, wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość środków odurzających. Kryminalni zatrzymali go w niedzielę. Miał przy sobie prawie 600 działek dilerskich metamfetaminy.

Agresor usłyszał już zarzuty i decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką poprzez zmuszanie do określonego zachowania, kierowanie gróźb pozbawienia życia, popychanie i szarpanie, a także niszczenie wyposażenia mieszkania, grozi mu do 12 lat więzienia.

Warto wiedzieć:

-Jeśli ktokolwiek wykorzystuje swoją przewagę fizyczną, psychiczną lub instytucjonalną, zmuszając drugiego człowieka do określonych zachowań lub wyrządza mu krzywdę, to jest to przemoc. Nie wolno jej w żaden sposób usprawiedliwiać czy tłumaczyć.

Jeśli jesteś jej świadkiem lub wiesz o kimś, kto może być jej ofiarą, zareaguj.

Jeśli czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone, nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112 albo na „Niebieską Linię” pod numer 800 120 002. Tam możesz uzyskać informacje, jak pomóc ofierze przemocy w rodzinie, jak na to reagować oraz gdzie i jaką pomoc można uzyskać w Twojej najbliższej okolicy.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0156 seconds.