Z ostatniej chwili

Autobusy z darami dotarły na Ukrainę

2022-06-23 12:14:59 informacje
img

Pomoc z Częstochowy - w postaci 4 autobusów i 2 ton żywności - trafiła do ukraińskiego miasta Chmielnicki, z którym współpracujemy jako członkowie Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Dzięki wspólnym działaniom służb miejskich koordynowanym przez MPK w Częstochowie kolejne wsparcie trafiło do walczących z rosyjskim najeźdźcą Ukraińców. Kilka dni temu konwój składający się z czterech autobusów i pomocy rzeczowej zebranej przez częstochowian dotarł do Chmielnickiego. 

Niskopodłogowe 12-metrowe Solarisy Urbino z silnikami Euro 3, pozostające w taborowej rezerwie MPK, miały w perspektywie najbliższych miesięcy zostać przeznaczone do likwidacji. Stałoby się to w ramach rozliczenia projektu na zakup kolejnych autobusów elektrycznych, które za rok trafią do naszego miasta. Jednak za zgodą Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, z uwagi na bardzo dobry stan techniczny pojazdów, mogły zostać przekazane Ukrainie i służyć jako uzupełnienie tamtejszego taboru. Z uwagi na wojskowe konfiskaty wojenne zapotrzebowanie na tego typu pojazdy jest w Chmielnickim i całej Ukrainie ogromne.

Auta z aktualnymi przeglądami technicznymi, prowadzone przez kierowców MPK, bez problemów technicznych dotarły na miejsce, by służyć tamtejszym pasażerom. Dodatkowo na pokładzie jednego z Solarisów przewieziono około dwóch ton zebranych wcześniej przez uczniów częstochowskich szkół artykułów spożywczych (m.in. ryż, makaron, konserwy, woda pitna), które zostaną przekazane najbardziej potrzebujących mieszkańcom Chmielnickiego.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0261 seconds.