Z ostatniej chwili

Będą nowe boiska

2023-08-08 11:54:07 informacje
img

Jedno powstanie przy Zespole Szkół Ekonomicznych, a drugie na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa. Miasto będzie mieć dwa nowe boiska – informuje Biuro Prasowe magistratu. 

Przy ul. Św. Augustyna 28/30 zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 44x24,10 m z wyposażeniem (bramki, kosze, słupki z siatkami) i piłkochwytami o wysokości 4 m. W swoim obrysie pomieści różne boiska: do piłki ręcznej, tenisa, dwa do siatkówki, dwa do koszykówki. Zostanie wykonane odwodnienie i oświetlenie boiska sportowego. Część będzie utwardzona kostką brukową. Wartość tego zadania to 850 tys. zł. Odbiór prac zaplanowano z początkiem listopada.

Drugie boisko zostanie wybudowane na obiekcie przy ul. mjr. Waleriana Łukasińskiego 40 w ramach miejskich środków z Budżetu Obywatelskiego. Wymiary boiska to 52x30 m. Będzie miało nawierzchnię ze sztucznej trawy i oświetlenie. Również zaplanowano odwodnienie i utwardzenie dojścia. Będzie przeznaczone do gry w piłkę nożną i ogrodzone z trzech stron (piłkochwyty wysokości 3 m). Wykonawca ma 3 miesiące na realizację zadania. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0371 seconds.