Z ostatniej chwili

Będą trzeci przetarg na energię i nocne ograniczenia w oświetleniu ulic

2022-11-18 12:30:03 informacje
img

Częstochowa nie doczekała się ofert w drugim już przetargu na dostawę energii elektrycznej dla blisko 140 jednostek i spółek miejskich. Miasto będzie oszczędzać na oświetleniu ulicznym między 1 a 4 w nocy – informuje Biuro Prasowe magistratu.     

W drugim przetargu na dostawę energii elektrycznej dla miejskiej grupy zakupowej Miasta Częstochowy w 2023 r. ponownie żadna z państwowych spółek energetycznych nie złożyła oferty. Wcześniej potencjalni oferenci zadawali w toku drugiego postępowania liczne pytania, na które uzyskali odpowiedzi. Termin otwarcia ofert został przesunięty na 14 listopada, aby wszystkie zainteresowane firmy mogły wziąć pod uwagę wyjaśnienia miasta i przygotować ofertę. Ostatecznie jednak żadna ze spółek energetycznych nie przystąpiła do II przetargu. Miasto rozpisuje teraz trzeci przetarg, ale – z uwagi na upływ czasu – już ze skróconym terminem składania ofert. Publikacja ogłoszenia przetargowego na stronie BIP Miasta Częstochowy nastąpi niezwłocznie po publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. 

W kontekście obecnego kryzysu energetycznego oraz konieczności dalszej racjonalizacji kosztów i ograniczenia wolumenu zużycia energii elektrycznej przez miasto kierownicy wszystkich jednostek miejskich zostali zobligowani do działań oszczędnościowych. 

Jednym z nich, realizowanym przez Miejski Zarząd Dróg, są okresowe ograniczenia w działaniu oświetlenia ulicznego w Częstochowie w godz. od 1 do 4 w nocy.

Na razie wyłączenie dotyczy tylko odcinka tzw. Korytarza Północnego między ul. Pileckiego a ul. Makuszyńskiego (al. Marszałkowska), wraz z węzłem ul. Makuszyńskiego – al. Wojska Polskiego (DK-1) w godzinach od 1 do 4 w nocy.  

Zakres ograniczeń w mieście między 1.00 a 4.00 będzie sukcesywnie zwiększany według harmonogramu przygotowanego przez Miejski Zarząd Dróg, który jest obecnie konsultowany ze służbami miejskimi i władzami miasta. 

Harmonogram dotyczy obwodów oświetleniowych, które są w eksploatacji MZD. Kwestię ewentualnych wyłączeń w obwodach, będących w eksploatacji spółki Tauron Nowe Technologie S.A., a stanowiących elementy miejskiego oświetlenia ulicznego, rozstrzygną uzgodnienia z tym podmiotem.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.