Z ostatniej chwili

Bezpłatne badanie poziomu PSA

2022-06-22 11:07:24 informacje
img

Od 23 do 25 czerwca w Częstochowie będzie można bezpłatnie sprawdzić poziom PSA. Realizator akcji – Szpital Mazovia –zaprasza mężczyzn powyżej 40. roku życia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Akcja profilaktyczna odbędzie się w punkcie pobrań w Szpitalu Mazovia Częstochowa (ul. Warszawska 30) w godz. 10:00 – 16:00. Na badanie poziomu PSA nie trzeba się zgłaszać na czczo.

W tych samych dniach – czyli od 23 do 25 czerwca – podając w rejestracji szpitala hasło „Tato, zbadaj się”, będzie można uzyskać 10% rabatu na konsultacje urologiczne oraz tomografię komputerową układu moczowego.

PSA – czyli swoisty antygen sterczowy – to białko produkowane przez komórki nabłonka gruczołowego prostaty. Jego podwyższony poziom może (ale nie musi) wskazywać na rozwój raka prostaty i zawsze jest wskazaniem do pogłębionej diagnostyki. Obecnie rak gruczołu krokowego zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o schorzenia onkologiczne u mężczyzn. To jedyny spośród nowotworów, który cechuje się dużą dynamiką wzrostu zachorowalności oraz wysokim wzrostem śmiertelności.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0233 seconds.