Z ostatniej chwili

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

2021-12-23 16:58:47 informacje
img

Od 23 listopada przeciwko grypie, może zaszczepić się każda pełnoletnia osoba. Szczepienia są bezpłatne, ale będą prowadzone tylko do wyczerpania stanów magazynowych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Według informacji Ministerstwa Zdrowia wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień. Szczepienia są wykonywane przy użyciu szczepionki przeciwko grypie na sezon 2021/2022 do 31 marca 2022 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Nie ma jednak gwarancji, że wszystkie chętne osoby zostaną zaszczepione, ponieważ liczba dostępnych szczepionek będzie ograniczona. Dostępność szczepionek w danym punkcie będzie też zależała  od terminów dostaw z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Więcej informacji oraz mapa punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype 

Page generated in 0.0238 seconds.