Z ostatniej chwili

Braki kadrowe – większe kłopoty z obsługą interesantów

2021-03-11 11:18:13 informacje
img

W związku z absencjami chorobowymi związanymi m.in. z zakażeniem koronawirusem Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy musi czasowo zmniejszyć liczbę interesantów umawianych w celu osobistego załatwiania spraw dotyczących rejestracji pojazdów oraz praw jazdy – informuje Biuro Prasowe magistratu.

W czasie epidemii w Urzędzie Miasta Częstochowy – podobnie jak w innych urzędach samorządowych i państwowych - obowiązują ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów. Mimo tych obostrzeń Wydział Spraw Obywatelskich, zajmujący się m.in. procedowaniem spraw dotyczących rejestracji pojazdów oraz prawami jazdy, stara się codziennie obsługiwać osobiście jak największą liczbę interesantów, zapisanych wcześniej na konkretne terminy i zapraszanych indywidualnie do urzędu (budynek przy ul. Waszyngtona 5).

Choć w czasie obsługi stosowany jest reżim sanitarny, ostatnio w Referacie Komunikacji doszło do zachorowań, w tym związanych z koronawirusem. Dlatego Wydział musi czasowo ograniczyć liczbę osób zapisywanych w celu osobistego załatwienia sprawy w urzędzie (w tym w przyszłym tygodniu), ponieważ notuje duże braki kadrowe wśród osób posiadających certyfikaty dostępu do ogólnopolskich baz danych. Przepraszając za okresowe utrudnienia oraz możliwe wydłużenie dotychczasowych terminów załatwiania spraw związanych głównie z rejestracją pojazdów, UM liczy jednocześnie na zrozumienie sytuacji.  Przypomina też adres poczty elektronicznej Wydziału Spraw Obywatelskich UM, polecając tę formę kontaktu w przypadku problemów z dodzwonieniem się do Referatu Komunikacji: so@czestochowa.um.gov.pl

W celu załatwienia sprawy możliwe jest oczywiście także korzystanie z elektronicznej platformy E-PUAP, SEKAP lub z tradycyjnej przesyłki pocztowej.

Link do poradnika interesanta – do kategorii spraw związanych z rejestracją pojazdów:
http://www.czestochowa.um.gov.pl/urzad/sprawy/lista?kategoria=Rejestracja%20pojazd%F3w

Link do poradnika interesanta – do kategorii spraw związanych z prawami jazdy:
http://www.czestochowa.um.gov.pl/urzad/sprawy/lista?kategoria=Prawa%20jazdy

Page generated in 0.0183 seconds.