Z ostatniej chwili

Choinka na „Bieganie” już jest

2022-11-30 12:31:22 informacje
img

W środę będzie przystrojona. Na centralnym placu Częstochowy nie braknie też tak lubianych iluminacji. Lada dzień drzewko stanie też na placu Orląt Lwowskich. Na Starym Rynku też będzie świątecznie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Wysoka na ok. 12 m daglezja zielona, która stanęła na pl. Biegańskiego, pochodzi z prywatnej posesji przy ul. Borelowskiego. Jej usunięcie z działki poprzedziła standardowa procedura związana z wydaniem zgody na wycinkę przez odpowiednie instytucje. 

Uruchomienie pełnego zestawu świątecznych iluminacji na „Bieganie” zaplanowane jest na 6 grudnia.  

Druga miejska choinka – świerk srebrny o wysokości ok. 10 m – ma stanąć w najbliższy piątek na placu Orląt Lwowskich na Rakowie. Pochodzące z ul. Bugajskiej drzewko ubrane będzie przez okoliczne mieszkanki i mieszkańców w niedzielę. 

Oba drzewka zostały zaoferowane przez ich właścicieli jeszcze podczas zeszłorocznej akcji poszukiwania bożonarodzeniowej choinki przez Miejski Zarząd Dróg.   

Z kolei na Starym Rynku – obok istniejących tam na stałe iluminacji –  świątecznym elementem będzie dodatkowe oświetlenie rosnącego tam drzewa oraz podświetlone logo Częstochowy. 

Akcję świątecznego ozdabiania miasta specjaliści z Wydziału Oświetlenia MZD tradycyjnie koordynują z Wydziałem Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy przy wsparciu sponsorów i prywatnych firm.

Fot. Łukasz Stacherczak / Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0165 seconds.