Z ostatniej chwili

Coś przyjdzie: miłość lub wojna

2021-06-11 13:53:52 informacje
img

„Coś przyjdzie: miłość lub wojna” to tytuł niezwykłego, wyjątkowego koncertu w Teatrze im. A. Mickiewicza (ul. Kilińskiego 15), podczas którego wiersze Zuzanny Ginczanki oraz młodych poetów z getta będzie wykonywać Lena Piękniewska. Na scenie będą jej towarzyszyć muzycy i aktorzy częstochowskiego Teatru. 

W koncercie gościnny udział wezmą: Agnieszka Łopacka i Waldemar Cudzik, którzy przeczytają wiersze częstochowianki  Irit Amiel, a także muzycy Jacek Kita - piano, Łukasz Czekała – skrzypce. 

„Coś przyjdzie: miłość lub wojna” to projekt muzyczny będący owocem (przypadkowego) spotkania Leny Piękniewskiej (pieśniarki i aktorki) z Pawłem Skorupką (kompozytorem i aranżerem). Ich wspólną inspiracją stał się wiersz Abramka Koplowicza „Marzenie”. Napisany przez trzynastolatka w łódzkim getcie, przetłumaczony na kilkanaście języków, utwór ten został z czasem symbolem dziecięcego pisarstwa w czasie zagłady. Abramek Koplowicz zginął w Auschwitz w wieku lat czternastu, jednak jego spuścizna ocalała dzięki przyrodniemu bratu autora, Lolkowi Grynfeldowi, mieszkającemu do dziś w Izraelu.

O artystce wypowiada się kompozytor Janusz Grzywacz: - Niezwykły urok sceniczny! Mistrzyni nastroju, powściągliwości i szacunku dla dźwięku. Potrafi zaczarować nawet bardzo wymagająca publiczność, przykuwa uwagę bezwarunkowo. Ma charyzmę, nie oszukuje.

Koncert odbędzie się we wtorek 15 czerwca. Początek o godz. 19.00. Bilety: 30 i 25 zł, tel. 34 372 33 06 (27, 47)

 

Page generated in 0.0164 seconds.