Z ostatniej chwili

Czas pomocy osobom w kryzysie bezdomności

2023-11-20 12:16:25 informacje
img

Nadchodzące mrozy mogą się okazać śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” przy wsparciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji odwiedzili miejsca w budynkach komunalnych, w których potencjalnie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Sprawdzono budynki wyłączone z użytkowania, jak i te w użytkowaniu z pustostanami, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Mundurowi wraz z przedstawicielami zarządcy nieruchomości odwiedzili wyznaczone wcześniej lokalizacje.

W okresie zimowym działania będą przeprowadzane cyklicznie. Ich cel to informowanie bezdomnych o pomocy, jaką mogą uzyskać w zakresie noclegu i wyżywienia na terenie miasta.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” tradycyjnie już kieruje apel do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby potrzebujące pomocy. 

Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987, można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób w kryzysie bezdomności.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0173 seconds.