Z ostatniej chwili

Dobre wieści z Mistrzostw Świata w nordic walking w Szklarskiej Porębie

2022-09-07 12:20:08 informacje
img

W Szklarskiej Porębie odbyły się w miniony weekend zorganizowane przez INWA (International Nordic Walking Association) Mistrzostwa Świata w nordic walking.

Pierwszy dzień to zmagania indywidualne na dystansach 5, 10 km i w półmaratonie. Dwójka naszych zawodników startowała, reprezentując wyselekcjonowaną przez Polskie Zrzeszenie Nordic Walking kadrę Polski, pozostali natomiast w barwach klubowych. Mistrzostwa miały formułę open.

Nasi zawodnicy wywalczyli cztery złote (Bogdan Barczyk, Bartłomiej Dębski, Magda Rajek, Tomasz Marczak) i dwa srebrne medale (Małgorzata Niedźwiecka, Agnieszka Pinis) w kategoriach wiekowych, ponadto Marcin Cieśluk zwyciężył, a Agnieszka Dybeł zajęła trzecie miejsce w kategoriach osób niepełnosprawnych.

W niedzielnej rywalizacji sztafet 4x 5km reprezentujący Team Poland - Tomasz Marczak (sztafeta mieszana), Magda Rajek (sztafeta kobieca) i Bogdan Barczyk (sztafeta męska) zostali złotymi medalistami, a dwie nasze sztafety klubowe zajęły miejsca tuż za podium - sztafeta mieszana w składzie Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński, Bartłomiej Dębski oraz sztafeta mieszana 60+ w składzie Bożena Jurczyńska, Małgorzata Niedźwiecka, Bogusław Radziejowski, Zbigniew Szczęśniak.