Z ostatniej chwili

Dynamiczny Rozkład Jazdy

2021-07-16 10:38:30 informacje
img

Pasażerowie częstochowskiego MPK mogą korzystać m.in. z Dynamicznego Rozkładu Jazdy oraz aplikacji z rozkładem jazdy na smartfony MPK Mobile, które ułatwią sprawne poruszanie się po Częstochowie, zwłaszcza  w okresie obecnej kumulacji inwestycji drogowych, powodujących zmiany w trasach i rozkładach jazdy komunikacji miejskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Prace na drogach to utrudnienia dla kierowców, ale także problemy pasażerów komunikacji publicznej, którzy muszą odnaleźć się w sporej liczbie zmian, jakie dotknęły komunikację miejską od lipca. Spora część autobusów jeździ obecnie objazdami na podstawie nowej organizacji ruchu. Wprowadzono ją m.in. z powodu remontu ul. Mirowskiej oraz rozpoczynających się w lipcu prac przy przebudowie 5,5 km alei Wojska Polskiego wraz z budową nowej estakady na Rakowie i dwupoziomowych skrzyżowań przy ul. Krakowskiej/Rejtana oraz Legionów.  
Warto zatem korzystać w większym stopniu, oprócz rozkładów wszystkich linii MPK dostępnych  w portalu miejskim www.czestochowa.pl poprzez zakładkę MIASTO/Komunikacja lub Strefa Mieszkańca/ Komunikacja, także z innych - dostępnych również m.in. poprzez ten portal i zakładkę Komunikacja - możliwości.
Dynamiczny Rozkład Jazdy udostępniony przez Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta pozwala sprawdzić rozkłady z danego przystanku oraz schematy wszystkich linii, wraz ze śledzeniem aktualnej pozycji autobusów na danej trasie. Można tu także zaplanować trasę z punktu A do punktu B.
Z kolei MPK Mobile i rozkladzik.pl umożliwiają pobieranie rozkładów i wyszukiwarki połączeń również na telefon. Można także korzystać ze znanej aplikacji jakdojade.pl, która także uwzględnia już ostatnie zmiany w komunikacji wraz z kursującą od 15 lipca nową linią nr 100 – umożliwiającą mieszkańcom Błeszna, Wrzosowiaka i Ostatniego Grosza lepszą dostępność do Śródmieścia, w tym m.in. w rejon placu Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej.

Page generated in 0.0162 seconds.