Z ostatniej chwili

Dziś prezentacja karetki, na którą zbiera RESCUE TEAM

2022-06-24 14:01:49 informacje
img

Oficjalna prezentacja KARETKI, na którą zbiera pieniądze Sztab Ratownictwa i Łączności RESCUE TEAM, dziś, w piątek 24 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się na pl. Biegańskiego.

Samochód jest już w posiadaniu RESCUE TEAM dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców powiatu, dzięki któremu mogli wpłacić 1/3 wartość auta. Resztę dopłaci po zebraniu pełnej sumy. 

Ambulans będzie jeździł i pracował na rzecz mieszkańców miasta Częstochowy i powiatu. 

Link do  zbiórki: https://zrzutka.pl/dtav76

*

Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie "RESCUE TEAM” istnieje 9 lat, jest jedną z najprężniej rozwijających się organizacji pozarządowych o profilu medyczno-wolontarystycznym w Częstochowie oraz na Śląsku. Zostało wpisane do Jednostek Wspierających System Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Stowarzyszenie zabezpiecza medycznie różnego rodzaju imprezy masowe, koncerty, festyny, imprezy sportowe oraz spotkania religijne na terenie Częstochowy i województwa Śląskiego a także na terenie całej Polski. Prowadzi szkolenia, pokazy, kursy dotyczące udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego, drogowego, wodnego, organizuje akcje charytatywne. Jako swe podstawowe cele wymienia:

ratownictwo medyczne, górskie, wodne i drogowe;

- szkolenia, pokazy, kursy;

- zabezpieczenia imprez masowych;

- patrole prewencyjne, piesze i mobilne;

- promocję zdrowia;

- promocję i organizację wolontariatu;

- współpracę i wsparcie służb ratowniczych;

- poszukiwania.

Page generated in 0.0244 seconds.