Z ostatniej chwili

Exact Systems Norwid zdobył planowane 3 punkty z Krispolem Września

2021-03-29 15:05:18 informacje
img

Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w sobotę z Krispolem Września i zdobyli 3 punkty. Po 27 meczach mają ich 51 i zajmują 4. pozycję w tabeli Tauron 1 Ligi.

Siatkarze Exact Systems Norwida byli faworytem w meczu z Krispolem Września. Obydwie drużyny mają w obecnym sezonie różne cele. Częstochowianie walczą o czołową czwórkę, a Krispol o utrzymanie.

Spotkanie mogło się podobać. Siatkarze stworzyli ciekawe widowisko. Po dwóch setach częstochowianie prowadzili 2:0. Chwila dekoncentracji w trzecim secie kosztowała ich przegraną partię. Od czwartego seta Exact Systems Norwid wrócił na swój tor i wygrał 25:19, co dało zwycięstwo w meczu 3:1 za 3 punkty.

Po 27 kolejkach drużyna trenera Piotra Lebiody ma 51 punktów i zajmuje 4. miejsce W ostatnim meczu rundy zasadniczej Exact Systems Norwid zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała, który zajmuje 3. miejsce w tabeli i bez względu na wynik w Częstochowie do play-off też przystąpi z tej pozycji.

Po sobotnim meczu wyjaśniło się, że Exact Systems Norwid zagra w play-off z Gwardią Wrocław, nad którą ma obecnie 2 punkty przewagi. Po ostatniej kolejce okaże się, czy częstochowianie obronią czwartą pozycję, czy Gwardia ich wyprzedzi.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:19)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Franczak, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero), Mordarski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść.