Z ostatniej chwili

Finał zbiórki elektroodpadów

2021-10-15 12:49:52 informacje
img

60 ton elektroodpadów udało się zebrać w czasie 3-miesięcznej akcji, której finał odbędzie się w sobotę 16 października – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Głównym organizatorem akcji trwającej od 2 lipca do 2 października była Stala Group, a partnerzy to m.in. Miasto Częstochowa, Centrum Usług Komunalnych i SM Północ – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

W ramach wielkiego finału zbiórki organizator nadal zaprasza do zbiórki i przywożenia zużytego sprzętu, a poza tym na słodki poczęstunek, ciepłe napoje, malowanie twarzy i atrakcje dla najmłodszych, a także inne niespodzianki.  

Finał odbędzie się w sobotę 16 października w godz. 10.00 – 14.00 przy ul. Dolnej 6 (boczna od ul. Bór, pomiędzy komisariatem a linią tramwajową).

Wszystkim, którzy chcą pozbyć się elektrośmieci przy innej okazji, organizatorzy zbiórki przypominają, że na terenie miasta znajdują się czerwone pojemniki na elektroodpady, do których można wyrzucać zużyty sprzęt AGD, RTV, baterie itp - oczywiście w gabarytach, które zmieszczą się do pojemnika. 

Jeśli elektroodpad nie mieści się do pojemnika, można zgłosić potrzebę bezpłatnego odbioru lub dostarczyć zużyty sprzęt do:

* Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie Sp. z o.o:

- mieszkaniec może osobiście oddać odpady elektryczne i elektroniczne w SPSZOK ul. Konwaliowa 1, Sobuczyna (bezpłatnie) 

- zgłosić odbiór bezpośrednio od mieszkańca pod numerem telefonu : 530 469 099 (bezpłatnie)

* firmy BOWI:

- bezpłatny odbiór sprzętu elektronicznego i AGD bezpośrednio od mieszkańca - tel. 34 374 03 19 (20), 603995588, BOWI, ul. Ogrodowa 64a, 42-202 Częstochowa; 

- można również osobiście dostarczyć odpad pod ww. adres.

* Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Problemowych

- Mobilny Punkt Zbierania Odpadów Problemowych funkcjonujący czasowo w wyznaczonych miejscach zgodnie z harmonogramem odbioru w danej dzielnicy miasta; odbiór realizowany jest bezpłatnie. 

Harmonogram zbiórek znajduje się na stronie: 

https://cuk.czestochowa.pl/harmonogram-wywozu-odpadow/

 

Page generated in 0.0159 seconds.