Z ostatniej chwili

Fortum gotowe na zimę

2021-10-28 11:54:23 informacje
img

W bieżącym roku Fortum przeprowadziło w Częstochowie inwestycje o łącznej wartości ok. 2,5 mln zł. W całym 2021 r. spółka zainwestuje w mieście łącznie niemal 4 mln zł. Planowane działania Fortum obejmują nie tylko sieć ciepłowniczą, ale także nowoczesną elektrociepłownię i ciepłownię przy ul. Rejtana – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Od stycznia zrealizowano 18 podłączeń budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej, m.in. przy ulicach: Botanicznej, Poleskiej, Mościckiego, Waszyngtona, Małopolskiej, Warszawskiej, Szczytowej, Równoległej, Przemysłowej, Okulickiego, Krasińskiego, Gajowej, 1 Maja, Sikorskiego, Zajączka oraz al. NMP i al. Jana Pawła II. Łączna długość nowo wybudowanych przyłączy wyniosła 2,4 km. W ciągu ostatnich 9 miesięcy podpisano 21 nowych umów na całkowitą moc ponad 6 MW.

Od początku roku zmodernizowano 1,6 km sieci. Prace przeprowadzono w rejonie i al. Niepodległości (3 odcinki sieci) i ulic: Kiedrzyńskiej, Gabrieli Zapolskiej, Goszczyńskiego, Jagiellońskiej, Żareckiej i Ferdynanda Focha.

Fortum z roku na rok unowocześnia elektrociepłownię pod kątem ekologicznych rozwiązań, aby częstochowianie mogli korzystać z bezpiecznej dla środowiska energii. Jak informuje rzecznik firmy, główną inwestycją tego roku była budowa filtra workowego, by poprawić jakość spalin wylotowych z komina. Dzięki temu spełniono wymogi środowiska wynikające z konkluzji BAT obowiązującej od 18 sierpnia 2021 r. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 40 mln zł.

* Fortum rozpoczęło sezon grzewczy

– Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego roku latem wykonaliśmy dodatkowe działania remontowe i modernizacyjne poprawiające naszą dyspozycyjność i efektywność pracy w sezonie ciepłowniczym 2021/2022. Nasze przedsięwzięcia zostały zrealizowane zgodnie z planem, dlatego jesteśmy w pełni gotowi na sezon grzewczy – mówi Andrzej Starzyński, kierownik elektrociepłowni Fortum w Częstochowie.

Instalacja Fortum jest jedną z najnowocześniejszych i przyjaznych dla środowiska głównie ze względu na możliwość współspalania biomasy, której udział stopniowo wzrasta – z 25% w 2010 r. do nawet 35% obecnie. Dziś elektrociepłownia w Częstochowie produkuje ponad 87% ogółu ciepła sieciowego, wytwarzanego w mieście.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0166 seconds.