Z ostatniej chwili

Jest wykonawca kolejnego bloku komunalnego

2022-05-19 14:05:47 informacje
img

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę bloku komunalnego przy ul. Bardowskiego w dzielnicy Ostatni Grosz. Inny budynek komunalny powstaje właśnie na Rakowie – informuje Biuro Prasowe magistratu.     

Przy ul. Bardowskiego ma stanąć czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 1800 m kw. Pomieści 43 mieszkania – 31 dwupokojowych i 12 jednopokojowych. 10 lokali będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku będzie winda oraz 4 wózkownie-rowerownie. Inwestycja obejmie też stworzenie 44 miejsc parkingowych i zagospodarowanie terenu. 

Najkorzystniejszą ofertę na te prace w przetargu rozpisanym przez miasto złożyła firma AMB Budownictwo Krzysztof Prokop z Koziej Wsi. Wartość robót wyniesie prawie 11 mln 200 tys. zł. Na ten cel miasto będzie starać się o dofinansowanie z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.  

Przy tej samej ulicy miasto wybudowało 3 budynki komunalne (z 92 mieszkaniami) już dekadę temu. Nowy obiekt powstanie tam dzięki wygospodarowaniu zlokalizowanej w ich sąsiedztwie działki.  

Obecnie trwa budowa budynku komunalnego z 24 mieszkaniami czynszowymi (w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami) w rejonie ulic Syrokomli i Fredry na Rakowie. Planowany finał prac to koniec sierpnia tego roku. To zadanie także jest dofinansowane ze środków Funduszu Dopłat rządowego programu budownictwa komunalnego.  

W 2019 r. przekazano do użytku blok komunalny z 65 mieszkaniami przy ul. Focha (także wsparty dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego). Wcześniej blok z 32 mieszkaniami wzniesiono przy ul. Pułaskiego. Zaadaptowano też dla potrzeb mieszkaniowych budynek przy ul. Kiedrzyńskiej –  jest tam 12 lokali. Oprócz tych zadań, nadzorowanych przez miejski Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych, swoje przedsięwzięcia w obszarze mieszkalnictwa prowadzi też miejska spółka Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS.  

 

Na zdjęciu: klatka schodowa w bloku komunalnym przy ul. Focha 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0217 seconds.