Z ostatniej chwili

Józef Sowiński patronem „Samorządówki”

2022-11-02 12:18:54 informacje
img

28 października w VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym odbyła się uroczystość nadania szkole imienia generała Józefa Sowińskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Uroczystość rozpoczęła się od mszy w kościele św. Jadwigi Królowej. Następnie społeczność VIII LO i zaproszeni goście udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się oficjalne odczytanie uchwały Rady Miasta w sprawie nadania imienia szkole. Część artystyczną przygotowali  uczniowie i uczennice. Występy nawiązywały do powstania listopadowego, w którym Józef Sowiński walczył o wolność ojczyzny.  

W uroczystości, która obyła się 28 października, udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, przewodniczący Komisji Edukacji Dariusz Kapinos, wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach (delegatura w Częstochowie), emerytowana dyrektorka VIII LOS Maria Osicka, dyrektorzy częstochowskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele instytucji oświatowych, kulturalnych, fundacji, a także emerytowani nauczyciele i przyjaciele VIII LOS. Gości powitała dyrektorka Ilona Walczak-Dądela.

O nadaniu imienia Józefa Sowińskiego VIII Liceum Ogólnokształcącemu Samorządowemu już w czerwcu zdecydowała Rada Miasta Częstochowy. Z wnioskiem do radnych wspólnie wystąpili: rada pedagogiczna, rada rodziców i samorząd uczniowski. 

Page generated in 0.0163 seconds.