Z ostatniej chwili

Jubileusz Czesławy Monczki

2021-11-12 14:35:12 informacje
img

Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej świętować będzie jutro, w sobotę 13 listopada Czesława Monczka, aktorka Teatru im. A. Mickiewicza. Na tę wyjątkową okazję przygotowano spektakl „Pożar w sercu” ze specjalnym udziałem Jubilatki.
Czesława Monczka jest absolwentką AST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W swojej karierze była związana z teatrami: Polskim w Bielsku-Białej, Zagłębia w Sosnowcu, Nowym w Zabrzu i Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. W Teatrze im. A. Mickiewicza, gdzie oglądamy ją od 1982 r., stworzyła wiele wybitnych kreacji, zagrała w kilkudziesięciu spektaklach, także muzycznych.
Grała m.in. w „Szkicach z piekła uczciwych” w reżyserii Jana Machulskiego, „Operze za trzy grosze” w reżyserii Bogdana Michalika, „Kwiatach polskich” w reżyserii Romana Kordzińskiego, „Bachantkach” w reżyserii Pawła Łysaka, „Balladynie”, „Panu Tadeuszu”, „Weselu” oraz „Romansach i balladach” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, „Moralności pani Dulskiej” w reżyserii Ignacego Gogolewskiego, „Rewizorze” w reżyserii Marka Mokrowieckiego, „Ślubach panieńskich” w reżyserii Andrzeja Łapickiego, „Iwonie, księżniczce Burgunda” i „Pannie Julii” w reżyserii Katarzyny Deszcz, „Kramie z piosenkami” w reżyserii Laco Adamika, „Trzech siostrach” w reżyserii Julii Wernio, „Drugim pokoju” Z. Herberta w reżyserii Anny Kękuś, „Moralności pani Dulskiej” w reż. Eweliny Pietrowiak, „Walentynkach” Iwana Wyrypajewa w reż. Szczepana Szczykno, „Niebezpiecznych związkach” w reż. Ingmara Villqista. W ostatnich dwóch sezonach występowała także w spektaklach wyreżyserowanych przez Magdalenę Piekorz: „Królowa Śniegu” Beniamina Bukowskiego wg H. Ch. Andersena oraz w „Czyż nie dobija się koni?” Horace’a McCoya.
Jest laureatką prestiżowej nagrody teatralnej Złota Maska - za kreację w monodramie „Tabu” Jacka Bocheńskiego oraz Nagrody Prezydenta Częstochowy w Dziedzinie Kultury (2003).
„Pożar w sercu” z udziałem Jubilatki - jutro, w sobotę 13 listopada, początek o godz. 19.00.

Page generated in 0.0211 seconds.