Z ostatniej chwili

Jubileusz Regionalnej Organizacji Pracodawców

2021-12-06 11:36:50 informacje
img

Częstochowscy pracodawcy zrzeszeni w Konfederacji Lewiatan świętowali 30-lecie działalności. Obchody jubileuszu zorganizowano 3 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności, przypomnienia początków formowania organizacji i przywołania najważniejszych wydarzeń, które wpłynęły na dzisiejszy kształt samorządu gospodarczego Częstochowy.

Dariusz Jadczyk, prezes zarządu Regionalnej Organizacji Pracodawców w Częstochowie wręczył jubileuszowe nagrody. Wśród gości był obecny prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Regionalna Organizacja Pracodawców w Częstochowie powstała w 1991r. z inicjatywy środowiska prywatnej przedsiębiorczości, mającej wieloletnią tradycję w naszym regionie. Zrzesza kilkudziesięciu prywatnych pracodawców działających w Częstochowie i na terenie byłego województwa częstochowskiego. 

Jest organizacją niezależną od organów administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz innych organizacji zawodowych, społecznych i politycznych. Organizacja blisko współpracuje z Konfederacją LEWIATAN, z której programem i działalnością się utożsamia.

Regionalna Organizacja Pracodawców zajmuje się ochroną interesów zrzeszonych pracodawców wobec organów samorządowych i administracji państwowej oraz związków zawodowych. Reprezentuje pracodawców w komisjach i zespołach problemowych na różnych szczeblach administracji. Prowadzi również szkolenia tematyczne dla członków i sympatyków organizacji.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.023 seconds.