Z ostatniej chwili

Kolejne eko-serce

2021-12-30 19:14:27 informacje
img

Kolejne eko-serce pojawiło się w Częstochowie - na Północy. I tym razem  cel jest szczytny. Mieszkańcy dzięki zbiórce plastikowych nakrętek mogą wesprzeć leczenie 7-letniej Agatki, u której zdiagnozowano guza mózgu.
Eko-serce jest już dobrze znane mieszkańcom z placu Biegańskiego. Tym razem służyć będzie pomocą w zbiórce pieniędzy dla chorej Agatki, częstochowianki, mieszkanki spółdzielni Północ.
Z inicjatywą ustawienia serca na terenie spółdzielni wyszedł jej Zarząd. 
- Dziękujemy za owocną współpracę a fakt, że będziemy dzięki temu mogli dodatkowo, prócz podjętych już  przez nasze stowarzyszenie działań, pomóc Agatce, cieszy nas podwójnie. - mówi wiceprezes Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy. – Pamiętajmy, że zbiórka prowadzona jest na terenie całego miasta. Datki można składać do specjalnie przygotowanych przez nas puszek. Teraz pomoże w tym jeszcze nasze eko-serce.
- Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy spawili, że od momentu, gdy wyszliśmy z inicjatywą, by na terenie naszej spółdzielni postawić eko-serce, minął zaledwie miesiąc, a oto stoi przed nami gotowe i możemy rozpocząć zbiórkę nakrętek - mówi przedstawiciel spółdzielni. - To szczególnie ważne w przypadku naszej akcji, gdyż aby pomóc Agatce, potrzebne są bardzo duże środki, a czasu jest bardzo mało. Eko-serce pozostanie z nami w przyszłości, wspierając kolejne cele charytatywne więc cieszymy się dodatkowo, że okoliczni mieszkańcy będą mieli swoje miejsce eko-spotkań.
U 7-letniej Agatki, na rzecz której prowadzona jest zbiórka, zdiagnozowano guza mózgu - rdzeniaka zarodkowego - o IV stopniu złośliwości. Rodzice dziewczynki są po konsultacji ze światowej sławy profesorem Mohamedem Abdelbaki, dyrektorem Programu i Oddziału Neuroonkologii w St. Louis Childrens Hospital, który zakwalifikował Agatę do leczenia. Ze względu na nagłe pogorszenie stanu zdrowia dziecka konieczny był pilny lot do USA i rozpoczęcie leczenia, którego koszty sięgną ok. 8 milionów zł.

 

Page generated in 0.0164 seconds.