Z ostatniej chwili

Koncert pamięci Piotra Machalicy

2021-06-22 13:59:34 informacje
img

„Dziś są moje imieniny. Koncert pamięci Piotra Machalicy” zapowiada Teatr im. A. Mickiewicza (ul. Kilińskiego 15). Wydarzenie odbędzie się dwukrotnie w okolicach imienin Piotra i Pawła: 29 i 30 czerwca o godz. 19.00.

- To wyjątkowe wydarzenie w częstochowskim teatrze - w znaczeniu artystycznym, ale także niezwykle emocjonalnym, osobistym. Koncert powstaje z potrzeby serca. Chcemy – aktorzy i pracownicy teatru – tym wyjątkowym programem dać wyraz szacunku i pamięci o naszym wieloletnim dyrektorze artystycznym. Dlatego na scenie wystąpi niemalże cały zespół aktorski Teatru im. Mickiewicza (Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Czesława Monczka, Agnieszka Łopacka, Agata Ochota-Hutyra, Sylwia Warmus, Hanna Zbyryt, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Bartosz Kopeć, Michał Kula, Adam Machalica, Maciej Półtorak, Antoni Rot) oraz muzycy, z którymi Pan Piotr zrealizował kilkaset koncertów, ale też których darzył przyjaźnią: Marcin Lamch, Darek Bafeltowski, Krzysztof Niedźwiecki, Michał Walczak i Michał Rorat - piszą organizatorzy.

Tytuł jest parafrazą piosenki Edwarda Stachury, którego utwory z programu zrealizowanego kilkanaście lat temu i pokazanego w niemalże całej Polsce ponad 120 razy, będą spoiwem koncertu. Oprócz piosenek i wierszy Steda pojawią się też teksty innych autorów, zwłaszcza tych, których Piotr Machalica niezwykle cenił i których utwory przez całe swoje artystyczne życie wykonywał: Wojciecha  Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty. Bohater wieczoru zaśpiewa z ekranu, ale głęboko wierzymy także w Jego obecność wśród nas na scenie i na widowni - dodają. I zachęcają: – Zapraszamy częstochowskich przyjaciół i wielbicieli Piotra Machalicy, ale też wszystkich, którym od czasu do czasu potrzebna jest dobra, poetycka piosenka.

Fot. Piotr Dłubak / Materiały Teatru

Page generated in 0.0175 seconds.