Z ostatniej chwili

Krajowa Wystawa Rolnicza i Dożynki Jasnogórskie 2023

2023-09-01 11:39:08 informacje
img

Już w ten weekend odbywa się XXXII Krajowa Wystawa Rolnicza towarzysząca Dożynkom Jasnogórskim. Wystawiają się: instytucje rolnicze: MRiRW, ARiMR, KOWR, CDR, KRUS, KRIR i oczywiście Organizatorzy czyli ŚODR w Częstochowie, instytuty naukowe, KGW, zagrody edukacyjne, Lokalne Grupy Działania i wiele innych; zwiedzicie Kiermasz Kwiatów i Krzewów Ozdobnych, Miody, Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Wystawę Maszyn i Narzędzi Rolniczych,  Festiwal Produktów Lokalnych i Tradycyjnych! Swoje oferty produkcyjne, handlowe i usługowe zaprezentuje ponad 400 firm i instytucji rolniczych z całego kraju

Miejsce: jasnogórski parking przy Domu Pielgrzyma oraz III i II al. NMP

Termin: 2-3.09.2023 r. otwarcie wystawy o godzinie 8:30 przy namiocie MRiRW na parkingu jasnogórskim. 

Ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony odbędzie się pod hasłem „Do Maryi Matki Kościoła” na Jasnej Górze w najbliższą sobotę i niedzielę 2-3 września. 

Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników zainauguruje w sobotę wieczorna Msza św. (o godz. 19.00) w Bazylice. Eucharystii przewodniczyć ma bp Leszek Leszkiewicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy. Po Apelu Jasnogórskim rozpocznie się droga krzyżowa na Wałach, a po niej czuwanie modlitewne. 

W niedzielę, 3 września, od godz. 8.00 rozpocznie się modlitwa na placu przed Szczytem z udziałem orkiestr i zespołów śpiewaczych. 

Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć ma i homilię wygłosi biskup drohiczyński Piotr Sawczuk. 

W ramach jubileuszu 100-lecia powstania Ośrodków Doradztwa Rolniczego w sobotę 2 września sprawowana będzie w Kaplicy Matki Bożej dziękczynna Msza św. (godz. 17.00).

Page generated in 0.0165 seconds.