Z ostatniej chwili

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie pobił 39-latka

2022-11-22 12:14:26 informacje
img

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie wytropili, a następnie zatrzymali 27-latka, który w jednym z opuszczonych budynków przy al. Wolności pobił dotkliwie 39-latka. W wyniku odniesionych obrażeń pobity mężczyzna zmarł. 27-latek został tymczasowo aresztowany, grozi mu dożywotnie więzienie – informuje częstochowska Policja.

W piątek oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie odnalezionym przy pustostanie w centrum miasta. Po przybyciu na miejsce policjanci z „jedynki” podjęli reanimację mężczyzny, jednak nie udało się go uratować. Osoby, które zgłaszały interwencję oraz przebywały w tym miejscu, były nietrzeźwe, w związku z powyższym zostały doprowadzone do izby wytrzeźwień, by następnego dnia móc z nimi wykonać czynności procesowe. Żadna nie potrafiła powiedzieć, co się stało i jak doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Czynności prowadzone były pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

Kryminalni z Komisariatu I dotarli do potencjalnych świadków zdarzenia, co pozwoliło im wytypować, a następnie wytropić i zatrzymać sprawcę pobicia 39-latka. Jak się okazało, poprzedniego dnia przy al. Wolności między 39-latkiem a jego oprawcą doszło do nieporozumienia. 27-latek zaatakował i dotkliwie pobił 39-latka, po czym pozostawił bez pomocy.

Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 39-latka. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że 27-latek kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Page generated in 0.0171 seconds.