Z ostatniej chwili

Letnie Targi Pracy – za nami

2022-06-14 11:44:56 informacje
img

To była już 13. odsłona targów pracy dla zainteresowanych podjęciem lub zmianą zatrudnienia. Wydarzenie powróciło po dwuletniej pandemicznej przerwie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Jak zwykle Letnie Targi Pracy, które zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie wraz z partnerami – Ochotniczymi Hufcami Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających. Nie tylko zresztą mieszkańców naszego miasta, ale także obywateli Ukrainy dotkniętych wojenną traumą.

Otwierając targi, dyrektor PUP Piotr Urbaniak podkreślał ich znaczenie dla lokalnego rynku pracy: – To ważne wydarzenie, które pozwala nam zauważyć, że mimo wcześniejszych niesprzyjających okoliczności, dziś w Częstochowie i regionie można znaleźć zatrudnienie, bo sporo firm dysponuje wolnymi etatami. Dla takiej instytucji jak nasza to  bardzo pozytywny sygnał.

– Targi pracy to jeden z najlepszych sposobów bezpośredniego kontaktu pracodawców z potencjalnymi kandydatami do pracy. I każdy taki kontakt, który pozwoli na podjęcie zatrudnienia, jest sukcesem dla obu stron – w imieniu prezydenta o potrzebie organizacji targów mówił jego zastępca Ryszard Stefaniak.

Ponad 30 pracodawców miało tym razem do zaoferowania prawie 100 ofert pracy w kraju i za granicą. Nieprzerwanie kandydatów do obsadzenia wolnych stanowisk poszukują doskonale znani w regionie pracodawcy m.in.: Guardian, ZF Group, SGP Group, X-Kom czy Yawal S.A. Ta ostatnia firma zabiegała o pracowników aż na 11  bardzo różnych stanowisk pracy. Z kolei firma Kobnext, znana z kompleksowych realizacji budowlanych, proponowała pracę nie tylko w Polsce, ale także w krajach skandynawskich. I dlatego zainteresowanie jej ofertą było spore. Przyszłych żołnierzy próbowało znaleźć Wojskowe Centrum Rekrutacji  w Częstochowie, kusząc stabilnymi zarobkami i szeregiem dodatków. 

Obok bogatej oferty pracy na targach prowadzono zajęcia warsztatowe z zakresu kreowania wizerunku zawodowego i prowadzenia działalności gospodarczej. Na brak zainteresowania nie mogły również narzekać punkty konsultacyjne Państwowej Inspekcji Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Sprawnie działał także punkt konsultacyjny dla obywateli Ukrainy.

Honorowy patronat nad targami objęli: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz starosta częstochowski Krzysztof Smela. 

   

Fot. Andrzej Zaguła

Page generated in 0.0173 seconds.