Z ostatniej chwili

Miejskie dekoracje w pełnej krasie

2022-12-08 11:11:45 informacje
img

Plac Biegańskiego jest już w całości rozświetlony - przy okazji spotkania ze św. Mikołajem uruchomiono ostatnie elementy iluminacji świątecznej towarzyszące choince. W tym roku jest to daglezja zielona – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Dzięki Częstochowskiej Organizacji Turystycznej 6 grudnia na pl. Biegańskiego pojawił się Mikołaj w elfiej obstawie. W rozdawaniu pierniczków mikołajowej drużynie pomagał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Od wtorku w pełni możemy podziwiać świetlną aranżację, która roboczo została nazwana „Leśne spotkania”.

Tegoroczne ozdoby świąteczne (3D) na pl. Biegańskiego to: Zimowe drzewo, Renifer, Leśna łania, Sanie z trzema biegnącymi reniferami, Huśtawka-złoty lampion oraz 4 szt. stojących dekoracji  latarniowych.

Centralnym elementem wystroju jest 12-metrowa choinka udekorowana sznurami świetlnymi. Kolorystyka oświetlenia świątecznego to barwy: ciepłobiała i złota. Plac dekorują także ozdobione kurtynami świetlnymi drzewa oraz 2 przewieszki ramowe (2D) między latarniami, pozostałe 5 przewieszek ramowych znajduje się w ciągu Alei.

Dodatkowo na placu znajdują się dwa elementy ufundowane przez sponsorów. Leśna fotorama (2D) od firmy TEL-BRUK oraz niedźwiedź (2D) od firmy GRAMAR z Lublińca. Renowacje płotków do ogrodzenia choinek (na pl. Biegańskiego i na pl. Orląt Lwowskich) wykonał DOMBUD. Na balkonie Ratusza znajdują się girlandy ze sztucznego igliwia, dodatkowo podświetlone.

Dekoracje świąteczne (2D) w III Alei ufundowała firma JAWO. Są to: Mikołajkowa fotorama, dwa zajączki i lisek. Ozdoby tradycyjnie towarzyszą „Dziewczynce z gołębiami”.

Na odcinku III Alei NMP drzewa ozdobione są kurtynami świetlnymi. Całe Aleje udekorowane są 72 girlandami ledowymi (kolor oświetlenia biały-zimny).

Koszt wypożyczenia elementów do dekoracji pl. Biegańskiego to 155 tys. zł. Dodatkowo wkład finansowy sponsorów w dekorowanie miasta to ok. 30 tys. zł.

 

Fot. Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0146 seconds.