Z ostatniej chwili

Miejskie szkicowanie – na żywo

2023-08-17 13:51:58 informacje
img

To już 5. edycja Urban Sketchers. Organizatorzy zapraszają do Ratusza Miejskiego 20 sierpnia od godz. 10.00 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Miłośnicy miejskiego szkicowania będą mieli okazję spróbować swoich sił w niedzielę 20 sierpnia już od 10.00 w Ratuszu Miejskim. Będą malować, rysować i szkicować widoki z ratuszowej wieży i z perspektywy pl.  Biegańskiego. Prace w duchu urban sketchers zostaną zaprezentowane na międzynarodowej wystawie rysunkowej „Wokół ratusza” w oddziale Muzeum Częstochowskiego w Ratuszu, tego samego dnia o 15.00.

Urban sketching to integracyjne zjawisko artystyczno-społeczne zapoczątkowane w 2007 r. przez dziennikarza Gabriela Campanario. Jego źródeł można upatrywać w artystycznych plenerach miejskich, choć bliżej mu do działań typu flash mob. W meetingach USk ważne jest artystyczne spotkanie ludzi, których łączy pasja rysowania na żywo i analiza otaczającej rzeczywistości. Urban Sketchers to stowarzyszenie międzynarodowe, szerzące artystyczne, historyczne i edukacyjne wartości wynikające z rysowania miejskich lokalizacji, promujące swe działania oraz łączące wspólną pasją ludzi z całego świata. 

Organizatorami tegorocznej, piątej edycji tej imprezy są: Grupa artystyczna ATINA, Muzeum Częstochowskie, Grupa Urban Sketchers Poland.

Page generated in 0.0167 seconds.