Z ostatniej chwili

Młodzi odkrywcy na start

2022-05-05 10:32:51 informacje
img

Siódmą edycję Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy zainaugurowano uroczyście 28 kwietnia. Pod tym hasłem Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej organizuje zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Podczas inauguracji najmłodsza grupa uczennic i uczniów złożyła symboliczne ślubowanie i otrzymała specjalne indeksy. Nie zabrakło przemówień rektora Politechniki Częstochowskiej Norberta Sczygiola oraz prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, który nawiązał do słynnej postaci literackiej Harrego Pottera - uczącego się nietypowych przedmiotów. 

Jak przystało na uczelniane standardy - odbył się również wykład. Prof. inż. Przemysław Postawa interesująco mówił o przyszłości wykorzystania tworzyw sztucznych.

Tegoroczny semestr CzUMO potrwa do 30 czerwca. Nowe zajęcia przygotowano z myślą o około 200 uczennicach i uczniach. Poza zajęciami praktycznymi prowadzonymi w obiektach Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki w planach jest wyjazd do Centrum Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz udział w Pikniku Młodego Odkrywcy.

Zajęcia będą się odbywały w trzech grupach wiekowych:

-Odkrywcy - 6 - 9 lat 

-Poszukiwacze - 10 - 12 lat 

-Młodzi naukowcy -  13 - 16 lat 

Głównym celem projektu jest popularyzacja nauki, rozwój umiejętności matematyczno-przyrodniczych, ICT (czyli technologii informacyjnych i komunikacyjnych), uczenia się, pracy zespołowej oraz kompetencji w zakresie kreatywności, innowacyjności, krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Urząd Miasta w ramach programu „Akademicka Częstochowa” wsparł promocyjnie projekt kwotą 10 tys. zł.

Fot. Łukasz Stacherczak / UM Częstochowy

Page generated in 0.0258 seconds.