Z ostatniej chwili

Na taki wynik i grę czekali kibice Exact Systems Norwida. Z Chrobrym Głogów 3:0!

2021-12-05 23:39:55 informacje
img

Siatkarze Exact Systems Norwid pokonali Chrobrego Głogów 3:0. To pierwsze zwycięstwo częstochowian bez straty seta w obecnym sezonie w Tauron 1. Lidze!
Siatkarze trenera Piotra Gruszki niezwykle zmobilizowani podeszli do spotkania z Chrobrym Głogów. Byli po wyjazdowej wygranej w Siedlcach z KPS-em. A w sobotę chcieli budować nową serię zwycięstw i pokonać Chrobrego Głogów. Częstochowianie wiedzieli, że mają szansę nawet na wygraną 3:0, bo rywale znajdują się w dole tabeli.
Od pierwszych piłek Exact Systems Norwid chciał narzucić swój styl gry. Gospodarze dobrze grali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wygrali pierwszego seta 25:21 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.
Najbardziej zacięty był drugi set, w którym minimalnie lepszy był Exact Systems Norwid (25:23). Siatkarze Exact Systems Norwid prowadzili 2:0 w setach i mieli zapewniony 1 meczowy punkt, a także znaleźli się na doskonałej drodze do pierwszego zwycięstwo 3:0 w obecnym sezonie Tauron 1. Ligi. Częstochowscy siatkarze nie zmarnowali swojej szansy. W trzecim secie dali zdobyć gościom tylko 21 małych punktów. Exact Systems Norwid wygrał 3:0 i po raz pierwszy mógł się cieszyć ze zwycięstwa w meczu bez straty seta...

Po 13 kolejkach siatkarze Exact Systems Norwid mają 16 punktów, co daje im obecnie 12. miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi.

Exact Systems Norwid – Chrobry Głogów 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Podborączyński (libero) – Gibek, Sługocki.