Z ostatniej chwili

Najlepszy doktorat służący promocji miasta

2021-05-26 12:19:10 informacje
img

Emil Kuliński – autor najwyżej ocenionej przez kapitułę konkursową rozprawy doktorskiej związanej z Częstochową – odebrał w Urzędzie Miasta  nagrodę - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Otrzymał nagrodę główną w kategorii „praca doktorska”. Swoją rozprawę naukową – zatytułowaną „Zmniejszenie awaryjności sieci wodociągowej poprzez dynamiczną regulację ciśnienia” obronił na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Praca uzyskała wysoką ocenę kapituły miejskiego konkursu. Dotyczy – jak umotywowano werdykt – innowacji zastosowanej jedynie w Częstochowie i wykazała zarówno jej aspekt teoretyczny, jak i praktyczny.
Większość laureatek i laureatów otrzymała swoje symboliczne czeki za najciekawsze prace naukowe „z Częstochową w tle” już 20 kwietnia. Emil Kuliński w tamtej, przeprowadzonej w sanitarnym reżimie, uroczystości osobiście nie mógł uczestniczyć – dlatego odebrał swoją nagrodę dopiero dziś, 25 maja, z rąk prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka.
Przypomnijmy: do będącego elementem projektu „Akademicka Częstochowa” konkursu na pracę naukową mogły się zgłaszać absolwentki i absolwenci wyższych uczelni (także z innych miast), którzy obronili pracę licencjacką, inżynierską, magisterską lub doktorską o tematyce związanej z naszym miastem. Do konkursu można było zgłaszać prace obronione w roku akademickim 2019/2020. 
Na zdjęciu: Emil Kuliński odbiera nagrodę główną od prezydenta Częstochowy
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0152 seconds.