Z ostatniej chwili

Narkotyki warte prawie 230 tys. zł nie trafią na rynek

2022-04-29 10:55:59 informacje
img

Kryminalni z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Dwóch z nich trafiło do aresztu za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 4,5 kg amfetaminy i marihuany, ponad 400 tabletek ecstasy i 30 LSD oraz mefedron i metamfetaminę – informuje częstochowska Policja.

Kryminalni z Komisariatu I uzyskali informację o kilku mężczyznach handlujących narkotykami na terenie Częstochowy, ustalając następnie miejsca, w których mogą przebywać. We wtorek zatrzymali w Częstochowie trzech mężczyzn. 26- i 29-latek posiadali przy sobie kilka działek zielonego suszu. Trzeci, w wieku 27 lat, miał natomiast znaczną ilość marihuany, mefedron, amfetaminę, tabletki ecstasy i LSD o łącznej wartości ponad 110 tys. złotych. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

Kilka dni później stróże prawa zatrzymali kolejnego przestępcę narkotykowego. Przy 22-latku znaleźli prawie 42 tysiące działek dilerskich amfetaminy, blisko 600 metamfetaminy, prawie 400 tabletek ecstasy i kilkadziesiąt tabletek psychotropowych. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli 4 sztuki broni, która została przekazana do dalszych badań specjalistycznych, by ustalić, czy jej posiadanie nie wymaga stosownych zezwoleń. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-letniego handlarza. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi do 10 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0258 seconds.